Історія хвилястих папуг

Історія хвилястих папуг


   У природних умовах хвилясті папужки живуть в Австралії і заселяють практично весь континент. Гніздяться в дуплах або коренях дерев (дивися відео). Папужки з задоволенням як літають, так і лазять по гілках і люблять побігати по землі. Тримаються зграями. Природний колір забарвлення хвилястого папужки - зелений. Виведені розводниками блакитні, жовті, білі папужки дуже красиві, але з таким забарвленням їм на волі робити нічого - від хижаків таке забарвлення не сховає.

   Першими з європейців побачили хвилястого папужку моряки Джеймса Кука в 1770 році. Для аборигенів Австралії бідні папужки служили їжею (Кук до речі теж).
Томас Уотлінг залишив нам перший малюнок хвилястого папужки. В Європу першим привіз цих пташок орнітолог Джон Гульд в 1840 році. Він же написав книгу «Птахи Австралії», що містить 36 томів з кольоровими малюнками.

   1855 отримали перше потомство папужок у неволі(за іншими даними - в 1847 році в зоопарку Антверпена). Незабаром вони поширилися на всю Європу. За приблизними підрахунками лише в Німеччині в 1880 році було виведено 25000 хвилястих папужок. Але вивіз папуг з Австралії тривав у величезних масштабах. Організовувались навіть спеціальні експедиції для доставки пташок. В переповнених кораблях, без умов утримання бідні птахи масово гинули. Все це призвело до різкого скорочення популяції папужок у самій Австралії. Тоді уряд цієї країни ухвалив закон що забороняє вивезення всіх птахів з Австралії.

   хвилясті папужкиОскільки хвилястих папужок навчилися розводити в неволі, то проблем з ними на новій батьківщині не виникало. До того як їх навчилися розводити папужки коштували дуже дорого.

   Перший посібник по догляду за хвилястими вийшов у 1845 році. У таких країнах як Бельгія, Голландія, Англія, Франція існували великі ферми з розведення цих птахів. Поступово хвилясті папужки стали найпопулярнішими кімнатними птахами. Особливо після того, як відкрилися їх здібності до наслідування звуків, особливо людської мови. До Росії хвилястих папужок завезли наприкінці XIX століття з Європи.

   За підрахунками орнітологів, одомашнених хвилястих папужок у світі більше ніж диких. Такій добрій поширеності цих птахів допомогли гарний зовнішній вигляд, легкість приручення і непогане самопочуття в неволі. На даний момент селекціонерами виведено більше 200 різновидів хвилястих папужок. Вони відрізняються забарвленням, розмірами, формою пір'я, деякі мають чубчик на голові, пір'я на лапках і т.д.

   Перші жовті папужки з'явилися в 1870-х роках. Спочатку в Бельгії, потім в Німеччині. 1878 році, також у Бельгії, вивели першого блакитного папужку (маю на увазі забарвлення звичайно, хі-хі). Білих папужок отримали в 1920 році в Англії та Франції. Пізніше виводили пташок всіляких відтінків, крім червоного. Для хвилястих папужок це неможливо, навіть у теорії.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Сторінки